Kokosový olej

Ekzém je zánětlivou, obtížně léčitelnou reakcí kůže se spoustou různých příčin, bez bolestivých příznaků- zčervenalé, šupinaté, napjaté a zhrublé pokožky. Každý, kdo trpí ekzémem, by se rád těchto příznaků co nejrychleji zbavil. Lidé se proto stále více začínají přiklánět k bezpečné přírodní léčbě. Jednou z nich jsou mýdla z kokosového oleje, kterými můžeme účinně zmírnit tyto příznaky.
Jak velkou silou se projeví, záleží od jeho typu a závažnosti. Objevit se může kdekoli na těle, nejčastěji však na rukou, nohou a na obličeji. K jeho léčbě pomohou i správně zvolené přípravky osobní hygieny.
Nejlepší řešení na citlivou pokožku a mikrovrásky
Nejvíce oblíbeným přírodním olejem v kosmetice a v péči o pleť je výtažek ze semen kokosové palmy – Cocus nucifera- kokosový olej. Svým vysokým obsahem vitaminu C, jako i mastných kyselin je vhodný i na citlivou pokožku. Podporuje tvorbu kolagenu, díky kterému je účinný k odstraňování jemných vrásek v okolí očí a rtů. V boji s mikrovráskami se kokosovému oleji nic nevyrovná. Pomáhá předcházet vzniku hlubších vrásek.

Účinný i proti ekzémům a alergiím
Kokosový olej lisovaný za studena je účinným antioxidantem, zmírňuje záněty, omlazuje pokožku, má uklidňující účinky a schopnost ničit bakterie, viry a houbová onemocnění a regenerovat buňky. Zvyšuje průtok krve v kapilárách, čím prokrvuje organismus a okysličuje buňky, co výrazně napomáhá při hojení ran. Zjemňuje poškozené části pokožky a chrání ji před toxickými vlivy prostředí a působí jako stimulátor buněk- hlavně při škodlivém slunečním záření. Není náhodou, že kokosový olej předchází vzniku a přispívá ke zmírnění příznaků alergií, ekzémů a projevům infekčních kožních onemocnění.

Je vhodný i pro muže
I když ekzémy a alergie postihují většinou ženy, ani muži nejsou vůči nim imunní. Na kvalitu pokožky má vliv i produkce testosteronu. Pokožka mužů je hrubší a mastnější. Ani oni se nevyhnou každodennímu vlivu prostředí a důsledkům nesprávného stravování. Přesto že jsou mazové žlázy v mužské pokožce menší než u žen, produkují více mazu. Je to způsobeno vysokou hladinou testosteronu. Když se po padesátém roce začne jeho produkce zmenšovat, klesá i produkce mazu. Právě kvůli větší produkci mazu je pokožka náchylnější k akné a ucpaným pórům.

Nejlepší je mýdlo
Důležitou roli při léčbě ekzémů a kožních onemocnění sehrává osobní hygiena. Špatný výběr šamponu, sprchového gelu nebo mýdla dokáže podstatně zhoršit jejich příznaky. Z tohoto důvodu se doporučuje používat mýdla s přídavkem kokosového oleje, které zároveň čistí a léčí poškozenou pokožku. A to vše bez vedlejších příznaků.

Co na to odborníci?
Odborníci z University of California dospěli k závěru, že přípravky s obsahem kokosového oleje, mléka a přípravky s částečkami zlata dokážou vzájemně účinně zmírňovat příznaky kožních onemocnění. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurinovou, která v kombinaci s mlékem pomáhá minimalizovat poškození kůže, zatímco nanočástečky zlata ve spojení s účinnými látkami podněcují příznivý vliv mikročásteček kyseliny laurinové. Zkoumaný vzorek je tak efektivní na léčbu suché, popraskané a svědivé pokožky.