Bambucké máslo

Bambucké máslo urychluje hojení ran, podporuje tvorbu kalogenu a elastinu, zklidňuje pokožku a chrání ji před UV zářením. Obsahuje zejména lineární a cyklické terpenické alkoholy, uhlovodíky, pryskyřici s vázanou kyselinou skořicovou, fytosteroly, mezi které se řadí i vitaminy A, B, D, E a F.
Bambucké máslo je přírodním balzámem krásy, je užíváno jakožto základ k výrobě léčivých mastí, mýdel, krémů a tělového másla. Obsahuje protizánětlivé složky, má zvlhčující a zvláčňující účinky na naši pleť. Je skvělou přírodní ochranou proti UV záření, hydratuje pokožku a uzamyká v ní vlhkost, čímž pomáhá v boji proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Napomáhá hydrataci a regeneraci pokožky se sklony k praskání, ať už vlivem změn pokožky v důsledku přibírání a shazování na váze a změn kůže v důsledku těhotenství (strie).
Bambucké máslo obsahuje vzácné rostlinné steroly, které napomáhají regulaci cholesterolu v krvi, nenasycené mastné kyseliny, kyselinu skořicovou apod. Nejúčinnější je bambucké máslo nerafinované, jeho pozitivní vlastnosti jsou přímo úměrné jeho kvalitě, pokud jsou do něj přidány chemické látky nebo konzervanty, pak tyto látky přímo negativně ovlivňují jeho kvalitu. Bambucké máslo seženete v podobě přírodních mýdel, glycerinových mýdel, krémů, tělového másla apod.